Światłość w ciemności świeci - dla przedszkolaków

Jasełka pod tytułem „Światłość w ciemności świeci” przygotowane zostały w wersji dla przedszkolaków oraz uczniów klas nauczania początkowego.  Jest to wzruszająca opowieść o narodzeniu Jezusa oraz o samej tradycji wystawiania jasełek.

Wszystko utrzymane jest w humorystycznej formie lecz nie jest pozbawione wzruszeń. W pierwszym akcie bohaterowie przenoszą się do włoskiej miejscowości Greccio, w której św. Franciszek zorganizował pierwsze jasełka i pierwszą szopkę.

W dalszej części akcja przenosi się do Betlejem. Scenariusz jest w bardzo lekkiej formie, dzięki czemu dobrze przekazuje wszystkie trudne prawdy związane z miłością Boga do człowieka i tajemnicę wcielenia. Część kwestii przygotowanych jest w formie wierszy rymowanych, dzięki czemu dzieci szybciej się uczą. W przedstawieniu występuje wiele rożnych postaci, dlatego może się w nie zaangażować cała grupa przedszkolaków. Poza bohaterami, których zazwyczaj spotykamy w jasełkach jest również kilkanaście niestereotypowych ról. Scenariusz daje możliwość połączenia formy teatru kukiełkowego z tradycyjnym. W zależności od potrzeb można wystawić to przedstawienie w całości albo okrojone według własnych potrzeb.

Ważna informacja: Książka zawiera również tekst scenariusza dla uczniów. Istnieje możliwość zakupu płyty CD ze ścieżką dźwiękową dla uczniów w cenie 20 zł. Wystarczy poinformować nas o tym fakcie składając zamówienie na publikację.

scenariusz jasełek ze św. Franciszkiem jasełka franciszkańskie

 

DANE SZCZEGÓŁOWE

Autor Adam Szafraniec
ISBN -
Liczba stron 64
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 5
Wersje instrumentalne Tak

 

Fragment scenariusza: POBIERZ

Ścieżka dźwiękowa:

CENA:  65 zł

 

ZAMÓW: 
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo: kontakt@scenariuszejaselek.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

14 sierpnia 2015

Adam Szafraniec

Zajmuje się twórczością dla dzieci i dorosłych. Założyciel wydawnictwa Biała Łódka, autor powieści dla dzieci, tekstów piosenek, pomocy dydaktycznych, współautor muzyki.