Zanim rozbłyśnie światłość - Scenariusz adwentowy

Publikacja pt. „Zanim rozbłyśnie światłość” jest przeznaczona do zrealizowania w okresie Adwentu przez przedszkolaków (w części) oraz uczniów szkoły podstawowej lub może stać się wprowadzeniem do jasełek. Ten okres, kiedy czekamy na Boże Narodzenie to na pewno czas szczególny. Dlatego można wzbogacić go przygotowaniem ciekawego przedstawienia, ukazującego tajemnicę wcielenia i przyjścia Jezusa na świat.

scenariusz adwentowy dla uczniówDo realizacji wystarczy przeciętna społeczność klasowa. Fabuła jest tak przygotowana, że prowadzi od króla Dawida przez Stary Testament aż do Nowego: zapowiedź przyjścia Zbawiciela oraz zwiastowanie wraz z nawiedzeniem św. Elżbiety. Widać wyraźnie w tym przedstawieniu wszystkie etapy oczekiwania na Jezusa. Akcentowane są te elementy, które pokazują jak ważne było to wydarzenie i jak można je przeżywać. Scenariusz zawiera wiele ról grupowych, dzięki czemu w przedstawienie można zaangażować liczną rzesze aktorów. Ponadto, płyta CD zawiera oryginalne utwory, które z pewnością ubarwią spektakl. Przedstawienie może stać się doskonałym wstępem do jasełek, może również uzupełnić szkolną wigilię.

DANE SZCZEGÓŁOWE

Autor Adam Szafraniec
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 2
Wersje instrumentalne Tak

 

Obszerny opis scenariusza:POBIERZ

Ścieżka dźwiękowa:

CENA:  33 zł

 

ZAMÓW: 
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo: kontakt@scenariuszejaselek.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

13 sierpnia 2015

Adam Szafraniec

Zajmuje się twórczością dla dzieci i dorosłych. Założyciel wydawnictwa Biała Łódka, autor powieści dla dzieci, tekstów piosenek, pomocy dydaktycznych, współautor muzyki.