Ach! Co za noc! - dla uczniów

Publikacja pt. „Ach! Co za noc!” została przygotowana dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Tekst napisany jest prozą i – częściowo -  wierszem rymowanym. Właściwie w jego skład wchodzą dwa scenariusze.

Pierwszy z nich - "Kroplówka", może być wykorzystany jako element poprzedzający ten właściwy. Może być również wykorzystany w innych okolicznościach i z różnych okazji związanych z inicjatywami chrześcijańskimi. Jest to forma sceniczna bardzo krótka, w której Archanioł Gabriel przywraca człowiekowi radość życia scenariusz jasełek dla gminazjum 

Ta sama postać jest również centralną postacią całych jasełek Ach! Co za noc, pomyślanych tak, by wypełniały je różnorakie role, dzięki czemu w przedstawienie może się zaangażować znaczna część społeczności szkolnej. Na pierwszym planie będą się pojawiać postacie aniołów, którzy zwiastują ludziom radosną nowinę o narodzeniu Boga - Człowieka. Takich zwiastowań będzie kilka. Wśród bohaterów są oczywiście te postaci, do których się przyzwyczailiśmy i tradycyjne elementy bożonarodzeniowe ale scenarzysta stworzył też role rzadko albo prawie w ogóle nie występujące dotychczas w jasełkach jak np.: niedźwiedź, który jest uosobieniem diabła w tym przedstawieniu i inne. Uzupełnieniem całego przedstawienia jest starannie przygotowana muzyka, która buduje doskonale nastrój całej sztuki i czyni ją ciekawszą.

DANE SZCZEGÓŁOWE

Autor Adam Szafraniec
ISBN 978-83-63810-02-3
Liczba stron 74
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 9
Wersje instrumentalne Tak

 

Fragment scenariusza: POBIERZ

Ścieżka dźwiękowa:

CENA:  65 zł

 

ZAMÓW: 
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo:kontakt@scenariuszejaselek.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

15 sierpnia 2015

Adam Szafraniec

Zajmuje się twórczością dla dzieci i dorosłych. Założyciel wydawnictwa Biała Łódka, autor powieści dla dzieci, tekstów piosenek, pomocy dydaktycznych, współautor muzyki.