W Tobie jest światło

To dwa scenariusze przedstawień na czas Bożego Narodzenia. Przygotowane w jednej książce i przeznaczone dla uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W TOBIE JEST ŚWIATŁO

To doskonały scenariusz, przede wszystkim dlatego, że pokazuje młodych ludzi, którzy często są daleko od Boga i czują się zagubieni. Wyraźnie brakuje im również obecności i miłości najbliższych, poszukują zrozumienia i przeżywają problemy rodzinne. Problem z wiarą, odkrywanie  prawdy i lepszej rzeczywistości a nadto kochającego Boga, to najistotniejsze elementy fabuły zbudowana wokół znanej pieśni pt. „W Tobie jest światło”. Postać jednego z bohaterów, chorego ale nawróconego okazuje się mieć zbawienny wpływ na życie młodych ludzi. Niezwykle wzruszający i zmuszający do refleksji scenariusz. 

BIM, BAM, BOM

Scenariusz pt. „BIM, BAM, BOM" jest przygotowany dla szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Jest to przedstawienie, które może być swego rodzaju wciągającym wyzwaniem dla osób, które będą się zajmować jego przygotowaniem. Cały scenariusz jest dość specyficzny ponieważ odnosi się do tematu oddzielania duszy od ciała, życia duchowego od cielesnego. Wplatają się w to trzy różne partie polityczne, określone w tytule spektaklu, które próbują ze sobą dyskutować właśnie na ten temat. W tle pojawia się nowonarodzony Jezus, który płaczem reaguje na ostrą polemikę i język niemający nic wspólnego z pokojem i miłością. Płaczący Jezus przeszkadza zapalonym w dyskusji politykom. Trzeba coś z nim zrobić. Uczestnicy debaty telewizyjnej nie wiedzą jak sobie poradzić z obecnością Jezusa, chcieliby Go usunąć z życia publicznego lecz znajdują w sobie opór wewnętrzny. I tutaj spektakl nabiera swojej formy ponieważ trzeba się zastanowić nad tym jak zachować się w obecności samego Jezusa.

scenariusz bożonarodzeniowy dla młodzieży scenariusz jasełek dla młodzieży

 

DANE SZCZEGÓŁOWE

Autor Adam Szafraniec
ISBN 978-83-63810-05-4
Liczba stron 64
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 5
Wersje instrumentalne Tak

 

Fragment scenariusza: POBIERZ

Ścieżka dźwiękowa:

CENA:  59 zł

 

ZAMÓW: 
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo: kontakt@scenariuszejaselek.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

29 lipca 2015

Adam Szafraniec

Zajmuje się twórczością dla dzieci i dorosłych. Założyciel wydawnictwa Biała Łódka, autor powieści dla dzieci, tekstów piosenek, pomocy dydaktycznych, współautor muzyki.