Światłość w ciemności świeci - dla uczniów

To scenariusz o narodzinach Jezusa i opowieść o pierwszej szopce i jasełkach, których przygotowaniem osobiście zajął się św. Franciszek z Asyżu a rzecz działa się w Greccio. 

To właśnie znany święty staje się bohaterem pierwszego aktu tego scenariusza. Jak mówi legenda św. Franciszek rozumiał mowę zwierząt. To one podzieliły się z nim tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie ,o tym co wydarzyło się w świętą noc. To staje się inspiracją dla Franciszka, który postanawia rozpocząć tworzenie szopki, tak by udało się odtworzyć w sposób skuteczny wyjątkowe wydarzenia tamtej nocy, w której narodził się Chrystus. Święty Franciszek przygotowuje w jaskini pierwszą szopkę i przedstawia historię wcielenia Boga w człowieka. W ten sposób pokazuje także jak wielką miłością Bóg obdarzył człowieka i jak hojnie go obdarował. Duża część scenariusza zawiera zabawne dialogi pisane wierszem rymowanym, które są niewątpliwym walorem tych jasełek.  Jest łatwo przyswajalny dla dzieci. To jeden – jak twierdzą realizujący z najpiękniejszych scenariuszy jakie realizowali.

Jasełka powinny być realizowane w całości ale w razie konieczności można z nich wybrać tylko fragmenty czyli poszczególne sceny. Cała fabuła jest oczywiście uzupełniona pastorałkami i piosenkami, które przygotowane zostały specjalnie do tej wyjątkowej historii. Wszystkie te elementy, w całości tworzą bogaty materiał, który można w różny sposób wykorzystać przy okazji wszelkich wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem oraz np.: Dniem Babci. 

UWAGA! W ofercie jest również scenariusz dla przedszkolaków, a dla tych, którzy zakupili scenariusz dla uczniów możliwość dokupienia samej płyty ze ścieżką dla przedszkolaków), na której znajdują się nagrane przez aktorów dialogi zwierząt, czego nie ma na płycie ze ścieżką dźwiękową dla uczniów – cena promocyjna 20zł. Osoby zainteresowane zakupem scenariusza w dwóch wersjach proszone są o poinformowanie nas o tym mailowo, bądź telefonicznie.

scenariusz jasełek ze św. Franciszkiem jasełka franciszkańskie

 

DANE SZCZEGÓŁOWE

Autor Adam Szafraniec
ISBN -
Liczba stron 64
Oprawa Miękka
Płyta CD 1 szt.
Liczba utworów 21
Wersje instrumentalne Tak

 

Fragment scenariusza: POBIERZ

Ścieżka dźwiękowa:

CENA:  65 zł

 

ZAMÓW: 
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo: kontakt@scenariuszejaselek.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

27 lipca 2015

Adam Szafraniec

Zajmuje się twórczością dla dzieci i dorosłych. Założyciel wydawnictwa Biała Łódka, autor powieści dla dzieci, tekstów piosenek, pomocy dydaktycznych, współautor muzyki.