Tylko ludzie tworzą historię.

Tylko ludzie tworzą historię – to hasło przewodnie tegorocznej edycji imprezy orzeł kura dodatek górski mowa około działanie, która odbyła się w dniach 1-3 września 2017 r. w Beskidzie Żywieckim. Impreza została zorganizowana przez Grupę Ratownictwa GOPR oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Smog” z Żywca.

W programie imprezy znalazło się wiele atrakcji, m.in.: spotkanie historyczne „Tylko ludzie tworzą historię”, pokazy ratownictwa górskiego, Rajd Orla Kura, spacer po okolicy pod okiem przewodnika PTTK, warsztaty rodzinne „Zabawa w detektywa” czy „Robienie biżuterii ze szlachetnych kamieni”. Ponadto można było skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad specjalistów od żywienia.

Organizatorzy akcentowali, że celem imprezy jest popularyzacja turystyki i aktywnego wypoczynku na łonie natury, a także rozbudzenie ciekawości historią regionu i poszerzanie wiedzy na temat funkcjonowania grupy ratownictwa GOPR.

“Tylko ludzie tworzą historię”. To hasło przewodnie imprezy “Orzeł kura dodatek górski mowa około działanie”, która odbyła się 8 czerwca 2019 r. w Warszawie. Celem spotkania było upamiętnienie postaci i wydarzeń związanych z historią Polski, a także popularyzacja wiedzy historycznej. Na uczestników czekały interesujące prelekcje, quizy i warsztaty historyczne.

Tylko ludzie tworzą historię – to hasło przewodnie imprezy “Orzeł kura dodatek górski”, która odbyła się w dniach 17-19 sierpnia 2018 r. w Szczawnicy. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Szczawnicy i Pienin, a poprowadził ją dr hab. Tomasz Kwaśniewicz, historyk z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Głównym celem tej imprezy było upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości oraz promocja walorów turystycznych regionu.

W programie uroczystości znalazły się m.in. prelekcje, pokazy oraz warsztaty historyczne, a także spacery tematyczne po Szczawnicy i okolicach. Ważnym punktem programu była także “Gala Orzeł kura dodatek górski”, podczas której wręczono nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu na najciekawszy film i prelekcję o tematyce regionalnej oraz nagrodzone albumy i publikacje dotyczące Pienin i Szczawnicy.

Organizatorzy imprezy zadbali o to, by każdy uczestnik miał możliwość aktywnego spędzenia czasu. Dla osób lubiących piesze wędrówki przygotowano liczne trasy turystyczne, a dla miłośników sportów wodnych – spływy Dunajcem. Z kolei amatorom historii polecono udział w warsztatach i prelekcjach, podczas których mogli poznawać bogactwo historii regionu oraz jego atrakcyjność turystyczną.

“Tylko ludzie tworzą historię” – to hasło przyświecało Orzełowi Kura Dodatek Górski podczas XXIV edycji Świętokrzyskiego Biegu Górskiego, który odbył się w dniu 20 maja 2018 r. w okolicach Nowej Słupi. Impreza ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co jest niewątpliwie zasługą jej atrakcyjnej trasy oraz organizacji.

Bieg górski Orzeł Kura Dodatek Górski to impreza typu ultramaraton, czyli bieg o długości powyżej 50 km. Jego trasa liczy sobie ponad 60 km i prowadzi przez malownicze tereny górskie położone w centralnej Polsce. Uczestnicy biegu muszą mierzyć się ze stromymi podbiegami i zbiegami oraz pokonywać liczne fragmenty oznaczone specjalnymi metrami: ORZEŁ (podbieg), KURA (zbieg), DODATEK GÓRSKI (podejście).

Organizatorzy przygotowali dla uczestników biegu aż 5 dystansów: 33 km, 50 km, 66 km, 80 km oraz 100 km. Każdy może więc dopasować swoją dyscyplinę do możliwości i umiejętności. Najdłuższy dystans 100 km na mecie kojarzy się raczej ze sportowcem niż amatorem, ale każdy z biegaczy ma inny cel – być może to walka o rekord życiowy na tym ultra dystansie albo pobicie bariery psychologicznej w postaci 50-kilometrowego biegu. Trasa Biegu Górskiego ORZELEGO KURY dodatku GÓRSKIEGO jest tego warte!

Impreza “Orzeł kura dodatek górski” odbyła się w dniach 12-14 października 2018 roku w Krakowie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Historyczne “Bractwo Kurkowe” im. św. Jerzego oraz Oddział Krajowy Związku Strzeleckiego, a jego celem było popularyzacja historii Polski na terenie Małopolski. Podczas imprezy przedstawiono m.in. dzieje bitwy pod Grunwaldem, walki partyzanckie na Górnym Śląsku czy bitwy pod Monte Cassino. Ponadto uczestnicy imprezy mogli obejrzeć pokazy strzelania z broni palnej i historycznej, a także wziąć udział w warsztatach ceramicznych i garncarskich.